MAXtv PRVA LIGA

Hajduk izdržao sve i pobijedio Lokomotivu na Poljudu

29.04.2015 u 20:11

Nogometaši Hajduka pobijedili su u 31. kolu MAXtv Prve lige Lokomotivu kod kuće rezultatom 2:1 te tako vratili treću poziciju na ljestvici...

Sastav Hajduka: Kalinić - Mikanović, Maloča, Milović, Jozinović - Caktaš, Sušić, Mezga, Tudor, Vlašić - Maglica

Sastav Lokomotive: Sluga – Bručić, Prenga, Mrčelam Bartolec – Leko, Andrijašević Šovšić - Kolar, Gržan, Rukavina

MAXtv Prva liga, 31. kolo

Hajduk – Lokomotiva 2:1 (Mezga 10, 28 / Andrijašević 49)

Tijek utakmice:

Kraj - Hajduk nije bio sjajan u drugom dijelu, ali pobjedu je ostvario
90' - tri minute sudačke nadoknade
79' - Kalinić u zadnji čas kupi ispred Marića koji ga je malo i udario pa je zaradio žuti karton
76' - kakva šansa za goste! Ubacio je Bručić, Marić iz voleja puca malo iznad vratnice
69' - brza akcija Lokomotive završava udarcem Andrijaševića preko gola
66' - sada je Mezga oprobao udarac, no također nije bio precizan
59' - Šovšić prijeti iz daljine, ali neuspješno
54' - pokušava Leko iz daljine, ali neprecizno
49' - goool za Lokomotivu! Zabio je ni manje ni više nego Franko Andrijašević nakon kornera!

Poluvrijeme - Hajduk vrlo dobar i vodi, tribine na Poljudu zadovoljne
33' - Vlašić je ubacio, Maglica iz blizine puca preko gola!
31' - dalekometna prijetnja Vlašića, ali odlazi preko gola
28' - gooool za Hajduk! Ponovo je zabio Mezga nakon brzog izvođenja indirekta Hajdukovaca!

21' - još jedna krasna akcija domaćih, na kraju puca Tudor, no Sluga je na mjestu
10' - goool za Hajduk! Zabio je Dejan Mezga iz blizine, izbjegavši zaleđe!

8' - odlična akcija Hajduka, ali Sluga skuplja loptu ispred Mikanovića
1' – dvoboj na Poljudu je počeo

U derbiju kola pada odluka tko će osvojiti treće mjesto ove sezone u MAXtv Prvoj ligi. Iako igra neuvjerljivo, Lokomotiva već dugo drži poziciju iza Dinama i Rijeke, a eventualnim trijumfom na Poljudu ima priliku potvrditi svoje mjesto na samom vrhu hrvatskog nogometa i izboriti nastup u Europi sljedeće sezone.

Što se Hajduka tiče, trijumfom protiv Slavena vratio je Vukas svoju momčad na pobjednički kolosijek. Rivali su pogubili pregršt bodova i kriza rezultata nije dotukla Splićane. Već ove srijede može se vratiti u poziciju koja jamči Europu sljedećeg ljeta