NEVJEROJATNE RIJEČI

Guardiola rekao o Haalandu neke stvari koje otkrivaju kakva je Norvežanin zapravo osoba

09.04.2023 u 11:14

Trener Manchester Cityja Pep Guardiola govorio je o svojem napadaču Erlingu Haalandu koji je došao do 30 prvenstvenih golova u sezoni

Podsjećamo, u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 30. kola engleskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Manchester City je kao gost svladao posljednji Southampton sa 4:1.

Susret je bio neizvjestan u prvom poluvremenu, no kada je Haaland (45) u posljednjim sekundama tog dijela igre glavom postigao gol na asistenciju De Bruynea otpor nejakih domaćina bio je skršen. U nastavku je Grealish (58) iskoristio još jednu asistenciju De Bruynea za 2:0, a zatim je Grealish i asistirao za drugi gol Haalanda (68). Četiri minute kasnije je Mara (72) smanjio, ali je uskoro De Bruyne izborio i kazneni udarac iz kojega je Alvarez (75-11m) postavio konačni rezultat.

Nakon dvoboja u Southamptonu, u petoj uzastopnoj pobjedi Manchester Cityja u ligi, Guardiola je rekao da nema razloga zašto njegov napadač ne može biti kao Ronaldo i Messi.

'Proživjeli smo dva nevjerojatna desetljeća s Cristianom i Lionelom, ali Erling je na toj razini', pričao je Guardiola i dodao:

'Drugi gol je bio nevjerojatan (škarice op.a.). Njegov talent je velik. Trebamo ga.'

'Prvo poluvrijeme nije bilo na našoj najboljoj razini, ali on je promijenio igru. Vrlo je sličan Cristianu... Lionel je kompletniji igrač, ali Erling je stroj', pričao je Gvardiola i nastavio:

• +3
Southampton - Manchester City, Premiership, 2022/23. Izvor: Profimedia / Autor: Andrew Fosker / Shutterstock Editorial / Profimedia

'Druga dva tipa dominirala su dva desetljeća, osvajali naslove i radili toliko stvari. Otkako sam upoznao Haalanda, imao je nevjerojatno ispravan način razmišljanja. Uvijek je sretan i uvijek nasmijan. Messi, kad bi zabio dva gola, a ne tri, mogao bi se naljutiti. Erling je uvijek nevjerojatno raspoložen. Ima nevjerojatan utjecaj, ne samo na terenu. Imam osjećaj, možda se varam, da je tako sretan s nama. On me jako poštuje. Moramo se pobrinuti za njega. Brojke koje ima u svojim godinama su nevjerojatne.'

Kevin De Bruyne koji je zabilježio 100. asistenciju u Premier ligi, dodao je:

'Erling zabija puno golova - to je ludo. Ako budemo stvarali šanse, on će biti tu. To je dobra kombinacija, on zna što ja želim raditi, mislim da ja znam što on želi raditi. Ova je godina bila prilično dobra i za njega mislim da je nevjerojatna.'