SERIE A

Gotovo je: Roma posrnula, Juventus prvak Italije!

04.05.2014 u 17:21

Iako danas nije igrao svoju utakmicu 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je osigurao treći uzastopni 'scudetto'

Drugoplasirana Roma teško je poražena na gostovanju kod do ovog kola posljednjeplasirane Catanije sa 4-1, pa tako torinski klub samo dva kola prije kraja ima nedostižnih osam bodova prednosti ispred prvog pratitelja.

Mariano Julio Izco zabio je Romi dva gola u razmaku od osam minuta prvog poluvremena, nadu je "giallorossima" vratio Francesco Totti, ali je obrana rimskog kluba u nastavku kapitulirala još u dva navrata a strijelci su bili Gonzalo Bergessio i Pablo Barrientos. Roma je prvi put ove sezone u Seriji A primila čak četiri gola u jednoj utakmici, dok Juventus slavi svoj 30. naslov u povijesti kluba (bez oduzetih naslova zbog skandala calciopoli, op.a.). Tin Jedvaj odgledao je cijelu utakmicu s klupe za Romine pričuve.

Pravu su golijadu imali priliku vidjeti gledatelji na Friuliju, a domaći je Udinese savladao Livorno s 5-3 u utakmici u kojoj je neuništivi Antonio di Natale postigao dva gola za pobjednički sastav. Imao je priliku i za hat-trick, ali nije uspio realizirati jedanaesterac. Legendarnom kapetanu Udinesea bili su to 12. i 13. ovosezonski gol. Nijedan hrvatski igrač u Udineseovim redovima nije sudjelovao u pobjedi svoje momčadi, pa su i Ivan Kelava, Igor Bubnjić i Frano Mlinar odgledali susret s klupe.

Parma i Torino upisali su važne pobjede koje su ih ostavile u lovu na peto mjesto, posljednje koje vodi u Europa ligu. Torino je slavio u gostima kod Chieva s 1-0, dok je Parma s 2-0 na domaćem travnjaku porazila Sampdoriju.

Genoa Šime Vrsaljka odigrala je 0-0 na domaćem travnjaku protiv Bologne, a hrvatski je nogometaš iz igre izašao u 65. minuti.

Večeras je na San Siru na rasporedu veliki gradski derbi između Milana i Intera.

Serie A, 36. kolo:

Catania - Roma 4-1 (Izco 26, 34, Bergessio 55, Barrientos 79 / Totti 37)

Chievo - Torino 0-1 (Sardo 54-ag)

Genoa - Bologna 0-0

Parma - Sampdoria 2-0 (Cassano 8, Schelotto 90)

Udinese - Livorno 5-2 (Di Natale 19, 45, Agyemang-Badu 21, Pereyra 34, Silva 44 / Paulinho 13, 29, Mesbah 88)