IZBORNIK NAKON SLOVENIJE

Goluža: Sami smo krivi zbog neizvjesne utakmice

18.01.2012 u 23:12

Hrvatska rukometna reprezentacija je ubilježila i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu. Iako smo imali i po četiri ili pet golova prednosti pred Slovenijom, morali smo praktički spašavati pobjedu. Izbornik Goluža smatra kako njegovi igrači trebaju igrati jednostavnije

Rezultatom 31:29 pao je i drugi protivnik na Europskom prvenstvu u rukometu u Srbiji. Mlada i poletna reprezentacija Slovenija namučila je Balića i društvo.

'Mi smo napravili da utakmica bude zanimljiva. U prvom poluvremenu smo napravili razliku od tri-četiri gola i kad trebamo protivnika dotući, onda napravimo bez razloga neke greške koje ne bismo smjeli i vratimo ih u život. I tako isto u drugom poluvremenu napravimo razliku i trebamo ih dotući… Trebamo igrati jednostavnije. Trebali smo im raditi pritisak. Čupić je to dobro radio. Kako je utakmica odmicala, mi smo već bili u mislima na Norvešku, a oni su to koristili. Sami smo krivi za ovako neizvjesnu utakmicu. Trebali smo biti hladnokrvniji.'

Sada slijedi Norveška.

'Mi smo postavili nekoliko ciljeva. Dva smo ispunili, čeka nas treći cilj. Očekuje nas teška utakmica, slično kao protiv Islanda. Norveška igra agresivno, puno trče i igraju dosta na liniju. Znamo dobro koliko nam ta pobjeda nosi i idemo na pobjedu. Sve ćemo dati za pobjedu jer nam je važno prenijeti četiri boda.'

Protiv Slovenije izbornik Goluža je dao priliku svim igračima izuzev još uvijek ozlijeđenog Vukovića.

'To je i bio cilj. Balića nisam htio previše potrošiti jer sam ga čuvao za drugi krug. Protiv Islanda nismo mogli toliko rotirati jer su nas puno pritiskali.'