SERIE A - 17. KOLO

Golijade velikana Milana i Juventusa

16.12.2012 u 17:26

Nogometaši Juventusa iskoristili su subotnji poraz Intera i domaćom pobjedom protiv Atalante (3:0) u 17. kolu Serije A pobjegli mu na sedam bodova prednosti na vrhu ljestvice...

Rutinski je Juventus odradio posao protiv Atalante, već nakon 27 minuta je imao prednost 3:0 i zaključio priču. Još kad je u 31. minuti Thomas Manfredini dobio drugi žuti karton, bilo je jasno da domaćima nastavak neće biti nimalo stresan. Mirko Vučinić je doveo Torineze u vodstvo već u drugoj minuti, a u 14. je Andrea Pirlo četvrti put ove sezone zabio izravno iz slobodnog udarca. Claudio Marchisio je zatvorio priču o pogocima preciznim udarcem s 20-ak metara.

Milan je došao već do četvrte uzastopne pobjede u Seriji A. Na San Siru je s 4:1 srušio Pescaru koja si je sama uspjela zabiti dva gola. Antonio Nocerino je već nakon 33 sekunde osigurao prednost 'rossonerima', što je drugi najbrži pogodak ove sezone. Elvis Abbruscato je u 51. minuti smjestio loptu u vlastiti mrežu, a njegov je primjer u 79. slijedio i Jonathas. Prije toga je u 56. minuti Christian Terlizzi glavom smanjio vodstvo domaćih, a konačnih je 4:1 svojim 14. pogotkom sezone postavio prvi strijelac lige Stephan El Shaarawy. Naš Ante Vukušić je igrao za Pescaru do 64. minute.

Roma je nakon četiri uzastopne prvenstvene pobjede pala u Chievu (1:0), a jedini je strijelac u 87. minuti bio Sergio Pellissier.

Fiorentina je skočila na peto mjesto, deklasiravši u toskanskom derbiju Sienu s 4:1. Veteran Luca Toni je zabio dva za 'viole' i sada na kontu ima šest prvenstvenih golova ove sezone.