POGLEDAJTE SAŽETAK

Golijada u Gorici; Šibenik u završnici zabio dva sjajna pogotka, ali to nije bilo dovoljno za prvi prvoligaški bod

28.08.2020 u 22:26

U prvoj utakmici trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige koja se igrala u petak na stadionu Radnik domaća Gorica je sa 3:2 bila bolja od Šibenika

Gorica je ostala na savršenom učinku, u trećem susretu uspisala je i treću pobjedu u prvenstvu. Prvi gol na utakmici zabio je Mudrinski u trećoj minuti susreta. Čabraja je iz kornera nabacio, a Mudrinski je s pet metara glavom pogodio gornji desni kut.

Domaća momčad je bila bolja cijelo prvo poluvrijeme iako nakon prvog gola više nitko nije imao neku značajniju priliku.

No Šibenik je u samoj završnici dobio priliku za izjednačenje. Sudac Ivan Vučković sudio je kazneni udarac za Šibenik nakon što je Čabraja u kaznenom prostoru igrao rukom. Izvođač je bio Marko Bulat, ali ga je vratar Gorice Kahlina 'pročitao' i obranio njegov udarac, a onda je Princ s pet metara pokušao odbijenu loptu zabiti u gol Gorice, no Kahlina je opet bio spreman.

• +3
Gorica - Šibenik, 3. kolo HT Prve lige, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Josip Regovic/PIXSELL

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija Gorice, u 51. minuti Mitrović je imao priliku nakon dodavanja Steenvordeena, no vratar Šibenika Labrović je dobro reagirao. Šibenik je imao priliku u 60. minuti, Price je pucao prema Kahlini koji je uspio obraniti.

No u 65. minuti Lovrić je povećao prednost Gorice na 2:0. Dohvatio je loptu na 30 metara, nastavio prema suparničkom golu, pucao sa 17 metara i pogodio uz lijevu stativu.

Nakon toga je Šibenik imao priliku, Anočić je pucao s 18 metara, ali je Kahlina obranio.

Gorica je u 74. minuti došla do vodstva 3:0 pogotkom Hrvoja Babeca. Poslije 13. udarca iz kuta za Goricu, Moro je pokušao gurnuti loptu, no dohvatio ju je Babec i poslao u gol Šibenika pored Pandže.

Šibenik je smanjio na 3:1 u 87. minuti nakon dobrog proigravanja Kvesića, Nikola Rak je iz blizine uspio savladati Kahlinu.

Na 3:2 Šibenik je stigao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Nakon greške Babeca, Nikola Rak je dobro proigrao na desnu stranu, a Anočić je postavio konačan rezultat.

Gorica je sada prva na ljestvici sa devet bodova, a Šibenik je na devetom mjestu bez bodova. Sutra utakmice trećeg kola igraju Rijeka i Istra 1961 te Hajduk i Slaven Belupo, a u nedjelju igraju Varaždin - Lokomotiva i Dinamo - Osijek.

Utakmicu je sudio sudac ivan Vučković iz Zagreba na stadionu Radnik na kojem nije bilo gledatelja.