TAKO IZGLEDA DERBI

Golijada - Lyon i Marseille odigrali 5:5

09.11.2009 u 09:06

U derbiju 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Marseille su na Gerlandu odigrali sjajnu utakmicu sa 10 golova koja je na kraju završila rezultatom 5:5

Poveo je domaćin golom Miralema Pjanića u 3. minuti, izjednačio je Souleymane Diawara osam minuta kasnije. Lyon u novo vodstvo dovodi Sidney Govou u 14. minuti. Međutim, kraejm prvog dijela Benoit Cheyrou ponovo sve vraća na početak. Na otvaranju drugog poluvremena Bakari Koné (47) dovodi goste u prvo vodstvo, a kada je Brandao 79. minuti povećao na 4:2 činilo se kako je pitanje pobjednika razriješeno. No, Lyon sa tri gola u svega devet minuta dolazi do vodstva 5:4, a strijelci su bili Lisandro López (81, 84-11m), te Michel Fernandes Bastos (90). Ipak u trećoj minuti sudačke nadoknade Jeremy Toulalan autogolom donosi Marseilleu bod.

Na ljestvici i dalje vodi Bordeaux sa 25 bodova, Lyon ima bod manje, dok je na trećem mjestu Auxerre sa 23 boda. Na začelju je Grenoble koji je u 12. kola osvojio samo jedan bod.

Rezultati:

Lyon - Marseille 5:5 (Pjanić 3, Govou 14, Lisandro Lopez 81,83-11m, Bastos 90 / Diawara 11, Cheyrou 44, Koné 47, Brandao 79, Toulalan 90+3 - autogol)
Lille - Bordeaux 2:0 (Cabaye 70, Balmont 86-11m)
Toulouse - Rennes 3:2 (Sissoko 31, Braaten 60, Gignac 64 / Gyan 44, Mangane 84)