ht prva liga - 27. kolo

Gol i asistencija za Roberta Murića i Jakova Puljića; Rijeka slavila protiv Slaven Belupa

02.04.2019 u 20:53

U drugoj utakmici 27. kola HT Prve lige, Rijeka je na Rujevici dočekala Slaven Belupo i pobijedila ga 2:0

Nakon dva remija u dosadašnjemd ijelu prvenstvene sezone, Rijeka je protiv Slaven Belupa stigla i do prve pobjede. Iako je Igor Bišćan opet bez osmorice igrača sastavljao momčad, ipak je pronašao dobitnu kombinaciju te se učvrstio na drugom mjestu, iza vodećeg Dinama.

Domaćini su silovito ušli u dvoboj te su u 21. minuti preko Roberta Murića i akcije u kojoj su sudjelovali Kvržić i Puljić, nakon lijepog udarca, poveli 1:0.

Zakompliciralo se za domaćine pred kraj prvog poluvremena kada se ozlijedio Alexander Gorgon.

Početkom drugog dijela momčad iz Koprivnice zaigrala je puno riskantnije, što je i rezultiralo s nekoliko situacija pred golom Sluge. Najbolju prigodu imao je Menalo u 53. minuti, ali njegov je udarac otišao preko gola.

Domaćini su uzvratili korz desetak minuta, ali i Halilović i Acosty bili su sebični, pa se rezultat nije mijenjao.

Međutim, sve to bila je uvertira u drugi gol. Robert Murić uzvratio je Puljić asistencijom, a najbolji strijelac Rijeke ove sezone glavom je poslao loptu kraj golmana Filipovića u malu mrežicu. Ovo je Puljiću četvrti pogodak u posljednje četiri utakmice.

Nisu se gosti ni nakon tog gola predavali, a dobru su prigodu imali u 70. minuti. Opet je Menalo ušao u 16-erac domaćih, ali nakon što je poslao loptu kraj Sluge, netko od domaćih braniča izbio je loptu iz svog kaznenog prostora.

Sudac Mlakar u samoj završnici dvoboja propustio je dosuditi kazneni udarac za goste, a umjesto na bijelu točku, on je Menalu pokazao žuti karton kao kaznu za simuliranje.

Na kraju je ostalo 2:0, čime je Bišćan upisao 12. pobjedu u 17 utakmica koliko je na klupi Rijeke.