ŠPANJOLSKA LIGA

Girona ne posustaje, nova pobjeda za povratak na vrh, u leđa joj gledaju Real i Barca

18.12.2023 u 23:03

Nogometaši Girone vratili su se na vrh Primere nakon što su u susretu 17. kola španjolskog prvenstva pobijedili Deportivo Alaves sa 3-0

Momčad iz Girone nastavlja nizati sjajne rezultate ove sezone. U susretu 17. kola momčad koju vodi Michael Sanchez je na stadionu Montilivi rutinski odradila posao protiv Alavesa pobijedivši sa 3-0.

Domaćin je poveo u 23. minuti golom ukrajinskog napadača Artema Dovbika, a u 42. minuti na 2-0 je povisio Portu.

• +2
Girona - Deportivo Alaves, 2023/24. Izvor: Profimedia / Autor: Pau BARRENA / AFP / Profimedia

Girona je pobjedu potvrdila u 59. minuti Dovbikovim golom iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deseti gol ove sezone, a više je zabio tek Jude Bellingham koji je za Real postigao 13 golova.

Nakon nove pobjede, Girona vodi na ljestvici sa 44 boda, dva više od Real Madrida, dok je Barcelona treća sa 35 bodova.

Alaves je ostao na 13. poziciji sa 16 bodova, tri više od zone ispadanja.