ht prva liga

Galićevim eurogolom Cibala uzela važan bod, ali može žaliti i za preostala dva

11.03.2018 u 19:02

U posljednjoj utakmici 25. kola HT Prve lige, Cibalia i Osijek odigrali su 1:1 u Vinkovcima

Nogometaši Cibalije i treći su put ove sezone otišli neokrznuti iz slavonskog derbija.

Naravno, u ovom trenutku Cibaliji, koja se bori za prvoligaški staus, ovaj bod puno više znači, iako i Osijek lovi mjesto u europskim natjecanjima.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, HNK Cibalia Vinkovci - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

Međutim, prema prikazanom i prilikama, Cibalia može više žaliti za preostala dva boda.

Cibalia je dobro otvorila utakmicu, i već na samom startu imala neke poluprilike. Prvo je Plum iz slobodnog udarca pucao preko gola, a potom je i u desetoj minuti pokušaje Kordića i Mrdeše blokirala osječka obrana.

Zekićeva momčad uzvtaila je udarcem iz daljie preko ajradinovića , ali Brkić je bio spreman. Ipak, isti je igrač ispravio svoju grešku u 15. minuti. Eros Grezda prošao je lijevom stranom, na njega je startao Plum, a sudac Strukan opravdano pokazao na bijelu točku. Hajradinović je bio precizan.

Domaćine taj pogodak nije pokolebao, a euro-golom Galića, koji je preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio desnji gornji kut osječkih vrata, Cibalia je izjednačila.

U nastavku dvoboja domaćini su imali još konkretnijih prilika, ali dva su puta njihovi pokušaji završavali na vratima, a rezultat se više nije mijenjao.