KOŠARKAŠKA EUROLIGA

Furiozni CSKA pregazio Banića i njegov Bilbao

21.03.2012 u 19:23

Moskovski CSKA lako se obračunao s Bilbao Basketom u prvoj utakmici četvrtfinala košarkaške Eurolige. Bilo je 98-71 za Andreja Kirilenka i društvo.

Španjolski se sastav dobro držao samo u prvoj četvrtini utakmice koju je izgubio 27-26. U sljedeće dvije Moskovljani su napravili čak +32 i odjurili do 84-51 prednosti uoči početka posljednje četvrtine. U toj posljednjoj dionici Bilbao je uspio malčice ublažiti poraz i spustiti ispod 30 razlike.

CSKA je pogodio nevjerojatnih 25 od 34 šuta za dva poena, te odličnih 11 od 29 za tri. Moskovski je sastav nadskakao Španjolce (35-29), te ih je agresivnom obranom natjerao na čak 17 izgubljenih lopti u susretu.

Šestorica košarkaša CSKA bila su dvocifrena po broju poena, a najefikasniji je bio Nenad Krstić s 18 poena i četiri skoka u svega 21 minutu provedenu na parketu. Kirilenko je uz odličnu igru svojih kolega imao nešto skromniju večer te je ubacio 11 poena i ubilježio pet skokova.

Kod gostiju je naš Marko Banić ubacio devet koševa (4-8 za dva poena, 1-1 s crte slobodnog bacanja), te upisao tri skoka, jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte za 21 i pol minutu provedenu na parketu. Najefikasniji kod gostiju bio je Vasiliadis s 15 koševa.

Druga utakmica serija igra se za dva dana također u Moskvi, a nakon toga susret seli u Španjolsku. Ona momčad koja prva izbori tri pobjede izborit će i plasman na Final Four u Istanbulu.