Francuska je nakon teške muke uspjela pobijediti Alžir koji je u jednom trenutku imao i vodstvo od četiri razlike

• S.K. / hIna
  • Zadnja izmjena 20.01.2021 21:06
  • Objavljeno 20.01.2021 u 20:45

U dvobojima 1. kola skupine 3 druge faze Svjetskog prvenstva rukometaša Francuska je pobijedila Alžir s 29:26 (16:14)

U dvobojima 1. kola skupine 3 druge faze Svjetskog prvenstva rukometaša Francuska je pobijedila Alžir s 29:26 (16:14), dok je u skupini 4 domaćin Egipat porazio Rusiju s 28:23 (15:8).

Francuzi su se jako namučili s Alžircima, koji je u 20. minuti vodio s 9:5, a sredinom drugog dijela i s 23:22. U samoj završnici je Francuska ipak došla do pobjede nakon što je Fabregas pogodio za 28:26.

Fabregas, Mahe i Mem postigli su po četiri gola za Francuze, dok je Berkous bio prvi strijelac Alžira sa sedam pogodaka.

Francuzi vode u ovoj skupini sa 6 bodova, dok Portugal ima 4 i utakmicu manje.

Egipćani su iznenadili Ruse i to zahvaljujući sjajnom igrom u prvom poluvremenu, kojeg su dobili s čak 15:8. Mamdouh (8) je bio prvo ime kod Egipćana, dok je Kosorotov s osam golova predvodio Ruse.

U ovoj skupini vode s po 4 boda Egipat, Slovenija i Švedska, koja ima utakmicu manje, dok je Rusija ostala na tri boda. Ranije je Slovenija bila bolja od Makedonije 31:21.

Hrvatska će, ako bude među prve dvije momčadi II skupine, u četvrtinalu igrati s jednom od reprezentacija iz ove skupine.