ht premijer liga

[FOTO] Zadar u dramatičnoj završnici pobijedio Cibonu i izborio majstoricu za naslov prvaka; odluka pada u petak u Zagrebu

07.06.2022 u 22:08

Košarkaši Zadra pobijedili su Cibonu 61:59 (16:17, 20:19, 13:9, 12:14) u četvrtoj utakmici finalne serije za naslov prvaka Hrvatski Telekom Premijer lige te će o novom prvaku odlučivati peta utakmica koja će se igrati u Zagrebu u petak od 20 sati

Kao i treća utakmica u Zadru, tako je i ova četvrta bila krajnje tvrda gdje su se momčadi vrlo često izmjenjivale u vodstvu te nisu mogle napraviti značajniji rezultatski odmak od suparnika.

U takvom ritmu je prošlo cijelo prvo poluvrijeme. Zadrani su prvi mali bijeg ostvarili tijekom treće dionice kada su se odvojili na 43:38, dok se drugi domaći odmak dogodio na kraju treće četvrtine kada je Zadar poveo 49:44. I ta se prednost brzo istopila jer je Cibona serijom 5:0 opet izjednačila.

Sredinom zadnje četvrtine opet je Zadar uspio otići na nešto veću razliku (58:53), ali je Cibona smogla snage za novo priključenje za koje je s pet koševa u nizu zaslužan bio Toni Nakić.

Ušlo se tako u dramatičnu završnicu gdje je Roko Prkačin, 15 sekundi prije kraja, imao dva bacanja, a pogodio je samo jedno za 60:59 Zadra. Potom je na drugoj strani Thompson također pogodio samo jedno za 61:59, dok je polaganje i produžetak promašio Gegić.

• +17
KK Zadar - KK Cibona, finale doigravnaja, 7.6.2022. Izvor: Cropix / Autor: Luka Gerlanc

Obje su se momčadi silno mučile sa šutom, pogotovo za tricu pa je tako Zadar gađao 5-27, a Cibona 4-17.

Prvo ime Zadra bio je Trevor Thompson s 15 koševa i čak 19 skokova, dok je Justin Carter dodao 13 uz sedam skokova. Najbolji igrači Cibone bio je Toni Nakić s 11 koševa i sedam skokova.

Tako će o novom prvaku odlučivati peta utakmica, majstorica, koja će se igrati u Zagrebu u petak (10. lipnja) od 20 sati.