bit će drame u la ligi

[FOTO] Veliki kiks Barcelone; Cadiz po drugi put koban za Katalonce, a gol koji je šokirao Nou Camp zabio je bivši igrač Rijeke

21.02.2021 u 17:25

Nogometaši Cadiza priredili su iznenađenje odigravši 1:1 na Camp Nou protiv Barcelone u susretu 23. kola španjolskog prvenstva.

Barcelona je dvoboj protiv Cadiza dočekala sa sedam uzastopnih ligaških pobjeda i očekivao se novi trijumf Katalonaca koji su imali priliku iskoristiti kiks vodećeg Atletico Madrida, nakon što je momčad Diega Simeonea u subotu kod kuće izgubila od Levantea (0:2).

Barca je dominirala cijeli susret, ali nije uspjela prelomiti utakmicu, a kazna je stigla u 89. minuti kada su gosti izjednačili 'ukravši' Kataloncima važne bodove u borbi za naslov prvaka.

• +5
Barcelona - Cadiz 1:1 Izvor: EPA / Autor: Toni Albir

Domaćin je stigao do vodstva u 32. minuti golom Lionela Messija iz kaznenog udarca. U prvih 45 minuta Messi i društvo zabili su još dva gola, no oba su poništena zbog zaleđa.

U nastavku susreta Barca je držala loptu u svojim nogama, ali nije uspjela probiti gostujuću obranu.

Kada se već činilo kako će Barcelona upisati i osmu uzastopnu ligašku pobjedu, Clement Lenglet je neopreznim startom oborio Sobrina, a sudac Juan Martinez pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Alex Fernandez, a zanimljivo bio je to jedini gostujući udarac u okvir gola tijekom utakmice.

Inače, strijelac izjednačujućeg gola za Cadiz, u sezoni 2014/15 bio je i igrač Rijeke.

Cadiz je u prvom susretu ove sezone porazio Barcu sa 2:1, a dodajmo i kako je na gostovanju pobijedio Real Madrid sa 1:0.