ABA LIGA

[FOTO] U hrvatskom okršaju Cibona se s lakoćom obračunala sa Splitom i ostavila ga pri dnu ljestvice

07.02.2022 u 20:31

U susretu 19. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović uvjerljivo pobijedila Split sa 84-65

Cibona je sjajno ušla u utakmicu i nakon prve četvrtine je vodila sa 29-8. 'Vukovi' su u prvoj četvrtini pogodili čak sedam trica iz deset pokušaja. Na poluvremenu je domaćin i dalje imao velikih +21 (52-31).

Split je u trećoj dionici uspio smanjiti na 12 koševa zaostatka (61-49), no Cibona je početkom zadnje četvrtine ponovo pobjegla na više od 20 razlike (72-51) i otklonila sve dvojbe oko pitanje pobjednika.

Cibonu je do sedme pobjede predvodio Amar Gegić sa 24 koša, tri skoka i četiri asistencije, a zanimljivo Gegić je u prvih 10 minuta zabio 16 od 29 koševa domaćina. Iskazao se i mladi centar Danko Branković sa 20 koševa i 11 skokova.

U gostujućim redovima najefikasniji su bili Shannon Shorter sa 14 koševa i osam skokova, te Lovre Runjić sa 12 koševa i osam skokova.

• +3
KK Cibona - KK Split, ABA liga, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Na ljestvici vode Crvena zvezda i Partizan sa po 33 boda, no Zvezda ima utakmicu manje. Treća je Budućnost sa 29 bodova i dva susreta manje.

Ciboni je ovo bila sedma pobjeda u sezoni i trenutačno drži osmo mjesto sa 24 boda, Zadar je na 12. mjestu sa 23 boda, dok je Splitu ovo bio već 15. poraz i nalazi se na 13. poziciji sa 21 bodom.

Na začelju je Krka s bodom manje, ali i utakmicom manje.