[FOTO] Šveđani pokazali kako se igra protiv Egipćana; 'faraoni' sad idu kući, a Švedska u polufinale SP-a

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 25.01.2023 22:52
  • Objavljeno 25.01.2023 u 22:51

Švedska rukometna reprezentacija je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva pred svojim navijačima u Stockholmu pobijedila Egipat 26:22 (14:9)

Švedska je bila veliki favorit protiv Egipta, a suorganizatori ovog SP-a su tu uogu opravdali te su na kraju upisali sigurnu pobjedu od četiri gola razlike, 26:22, te se plasirali u polufinale.

Već su u prvom poluvremenu Švešani stekli prednost od pet golova razlike, te su na odmor otišli s vodstvom od 14:9.

U drugom poluvremenu Egipat je zaigrao nešto bolje, ali to je 'faraonima' bilo dovoljno samo da ublaže poraz, te da na kraju utakmica završi 26:22 za Švedsku.

• +10
Švedska - Egipat, SP rukomet, četvrtfinale, 25.1.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Jonathan NACKSTRAND / AFP / Profimedia

U pobjedi Šveđana najefikasniji je bio Niclas Ekberg sa šest golova, a po četiri su postigli Lukas Sandell i Eric Johansson. Kod Egipćana su najbolji strijelci s po pet golova bili Hassan Kaddah i Mohsen Mahmoud.