admirablet aba liga

[FOTO] Split protiv Cibone stigao do prve pobjede u regionalnoj ligi, Zadar poražen kod FMP-a

31.10.2021 u 21:43

U dvoboju 6. kola regionalne košarkaške AdmiralBet ABA lige Split je na domaćem parketu, u hrvatskom derbiju, pobijedio Cibonu 77:76.

Gosti iz Zagreba bolje su otvorili utakmicu te su vodili tijekom cijele prve četvrtine koja je završila uz prednost Cibone 25:19. No, Split je sve okrenuo u drugoj dionici koju je dobio 24:13 te je na odmor otišao s tri koša prednosti.

Splićani su dodatno povećali prednost u nastavku dvoboja, a u zadnjoj četvrtini dugo su vremena držali Cibonu na odstojanju od deset ili više poena razlike. No, malo po malo gosti su se približavali kako se ulazilo u sami finiš susreta.

Kod 76:73 za Split gosti su imali dva napada, ali ni jednom ništa nisu napravili. Tek su u zadnjoj sekundi zabili tricu s kojom su došli na konačnih minus 1 (76:77).

Darko Bajo je odigrao odličnu utakmicu za Split te je ubacio 26 poena uz devet skokova. Žganec je dodao 14 poena (sedam skokova), a toliko je zabio i Perković. Kod Cibone su najbolji bili Amar Gegić (18 poena, sedam skokova i šest asistencija) i Roko Prkačin (deset poena, osam skokova i pet dodavanja).

Split je ostvario prvu pobjedu u sezoni te se izjednačio sa Zadrom (omjer 1-5), dok je Cibona trenutačno na 3-3, odnosno, vezala je tri poraza u nizu.

Ranije u nedjelju, košarkaši FMP-a pobijedili su u Beogradu Zadar s 83:76 (24:29, 20:18, 22:10, 17:19).

Kod Zadra je najbolji bio Aleksandar Bursać sa 16 poena i pet skokova, a FMP je predvodio Nenad Nerandžić s 23 poena i sedam skokova.

Zadnji susret ovog kola u ponedjeljak će odigrati Crvena zvezda i Mega.