ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

[FOTO] Real teškom mukom slomio Valladolid; gostima presudio Junior Vinicius, a Luki Modriću u završnici sreća okrenula leđa

30.09.2020 u 23:42

Nogometaši Reala slavili su u 4. kolu kod kuće u Madridu protiv Valladolida s 1:0

Realu je pobjedu donio Junior Vinicius, koji je u drugom dijelu zamijenio lošeg Luku Jovića, a u 65. minuti dao jedini gol na utakmici. Lopta se sretno odbila do Brazilca koji je s peterca pogodio za vodstvo. Pogotku je prethodila nespretna reakcija gostujućih braniča.

Španjolski prvak nije igrao dobro, ali bilo je to dovoljno za pobjedu. Cijelu utakmicu je za Kraljevski klub odigrao Luka Modrić koji je u 89. minuti pogodio vratnicu. Real je dosad odigrao tri utakmice i na trećem je mjestu sa 7 bodova.

U drugoj utakmici večeri Elche je pogotkom Boyéa (37) slavio kod Eibara s 1:0.

• +3
Real Madrid - Valladolid, Primera 2020/21. Izvor: EPA / Autor: JuanJo Martin

U ranijim utakmicama madridski Atletico odigrao je samo 0:0 kod Huesce, dok je Villareal slavio kod kuće protiv Alavesa 3:1.

Atletico nije uspio pobijediti u Huesci bez Šime Vrsaljka i s vratarem Ivom Grbićem na klupi. Momčad Diega Simeonea provela je većinu vremena na polovici terena Huesce, posebno u drugom dijelu, ali je obrana domaćina na čelu s vratarem Andresom Fernandezom izdržala bez primljenoga gola.

Atletico je u prvoj utakmici u prvenstvu nadigrao Granadu s 6:1, ali se protiv Huesce novo pojačanje Luis Suarez i ostale zvijezde Atletica nisu proslavile.

Momčad Diega Simeona nije igrala prva dva kola i sada ima četiri boda iz dvije utakmice, dok je Huesca u prve četiri utakmice triput remizirala.

Villareal je na krilima dvostrukog strijelca Paca Alcacera slavio kod kuće protiv Alavesa s 3:1.