na vrhu bez promjena

[FOTO] Prava drama u najvećem njemačkom derbiju, Bayern vodio 2:0, ali Borussia (D) imala razloga za slavlje

08.10.2022 u 21:30

U velikom derbiju 9. kola Bundeslige Borussia i Bayern su u Dortmundu odigrali 2:2, pa je na čelu ostao berlinski Union.

U uzbudljivom Der Klassikeru Bavarci su prokockali vodstvo od 2:0, a Borussia se poraza spasila u zadnjim sekundama golom Anthonyja Modestea.

Leon Goretzka je doveo Bayern u vodstvo u 33. minuti, a Leroy Sane je povećao na 2:0 u 53. minuti, te se činilo da je derbi pred rasprodanim Iduna Park stadionom i 81.000 gledatelja odlučen.

No, Youssoufa Moukoko smanjio je zaostatak u 74. minuti i postao najmlađi strijelac u povijesti Der Klassikera sa 17 godina. Bayern je završio utakmicu s deset igrača nakon što je Kingsley Coman isključen u 90. minuti, da bi u petoj minuti sudačkog dodatka Francuz Modeste izjednačio.

Josip Stanišić je igrao od 46. minute za Bayern.