NA ZADARSKOM VIŠNJIKU

[FOTO] PPD Zagreb posustao u dramatičnoj završnici finala i opet ostao na korak od naslova prvaka SEHA lige

04.09.2022 u 21:44

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su u finalu regionalne SEHA lige od Telekoma Veszprema sa 30-32, dok je u susretu za 3. mjesto Eurofarm Pelister pobijedio našički Nexe sa 27-23

U svom petom finalu SEHA lige hrvatski prvak je upisao i četvrti poraz. Jedini naslov PPD Zagreb je osvojio 2013. godine, a potom je 2018., 2019, te prošle i ove godine poražen u finalima. Zadnja dva finale je gubio od mađarskog Veszprema. Lani nakon sedmeraca, a ovoga puta nakon neizvjesne završnice sa 30-32.

U dramatičnom susretu presudila su dva uzastopna gola Rasmusa Laugea Schmidta. Prvo je zabio za 31-30 minutu i polprije kraja, a potom je 30 sekundi prije kraja zapečatio pobjedu Veszprema.

PPD Zagreb je odlično ušao u susret. Poveo je 10-6, pa 12-7, a na poluvremenu je vodio čak šest razlike (19-13). Međutim, Mađari su uzvratili u nastavku, u 48. minuti su izjednačili na 28-28, nakon čega smo gledali neizvjesnu završnicu koja je otišla na stranu Veszprema.

• +13
PPD Zagreb - Veszprem, SEHA liga, 4.9.2022. Izvor: Cropix / Autor: Zvonko Pavic

Mađarski sastav su do petog naslova pobjednika SEHA lige, čime su se izjednačili s Vardarom, predvodili Yahia Khaled Mahmoud Fathy Omar sa sedam, te Rasmus Lauge Schmidt, Manuel Štrlek i Kentin Alain Pierre Mahe sa po pet pogodaka.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Ivan Čupić s osam golova, te Zvonimir Srna sa šest golova. Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov zabili su po četiri gola.

U susretu za 3. mjesto Eurofarm Pelister je pobijedio našički Nexe sa 27-23.

Nexe se dobro držao 35 minuta, a Makedonci su tada napravili seriju 3-0 i od 15-15 bježe na 18-15. U 44. minuti imali su i +4, a pet minuta kasnije i pet golova prednosti (23-18) što se pokazalo nedostižnim.

Pelister su do pobjede predvodili Oussama Hosni sa šest, te Mirko Radović s pet golova, dok je Urban Lesjak sakupio 12 obrana. Kod Nexea najefikasniji su bili Marin Jelinić i Luka Moslavac sa po četiri gola, dok su Fran Mileta i Janko Kević postigli po tri gola. Moreno Car je imao sedam, a Mihailo Radovanović šest obrana.

Veszprem i Vardar rekorderi su sa po pet naslova, dok je PPD Zagreb slavio jednom.