ZAISTA NEOBIČNO

[FOTO] Odigran jedan od najčudnijih mečeva u povijesti Wimbledona; odlučujući set bio je najbizarniji ikad na ovom Grand Slamu

05.07.2021 u 17:51

Ruski tenisač Karen Hačanov izborio je plasman u četvrtfinale Wimbledona nakon što je u susretu osmine finala nakon skoro četiri sata igre pobijedio Amerikanca Sebastiana Kordu sa 3-6, 6-4, 6-3, 5-7, 10-8

Njihov susret je obilježio nevjerojatni peti set u kojem je zabilježeno čak 13 brejkova od ukupno 18 odigranih gemova.

Ruski tenisač je šest puta izgubio svoj servis, a njegov suparnik sedam puta. Zanimljivo u prva četiri seta tenisači su ukupno šest puta gubili svoj servis, a u odlučujućem setu čak 13 puta.

• +3
Karen Hačanov - Sebastian Korda, osmina finala Wimbledona 2021. Izvor: EPA / Autor: Alberto Pezzali / POOL

Hačanov je ulaskom u četvrtfinale izjednačio svoj najbolji Grand Slam rezultat ostvaren prije dvije godine na Roland Garrosu.

Za ulazak u polufinale borit će se protiv Kanađanina Denis Šapovalova koji je pobijedio Španjolca Roberta Bautistu sa 6-1, 6-3, 7-5.