tALIJANSKO PRVENSTVO

[FOTO] Napolijev preokret u velikom talijanskom derbiju, Juventus je zaista očajan i nije izdržao u Napulju

Nogometaši Napolija su u derbiju 3. kola Serie A kao domaćini svladali Juventus s 2:1 te s maksimalnih devet bodova zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice

Dvoboj je dobro počeo za oslabljene goste iz Torina, koji nisu mogli računati na gotovo pola momčadi, ali su u 10. minuti došli do prednosti pogotkom Španjolca Alvara Morate. U drugom poluvremenu je uslijedio preokret.

Matteo Politano je u 57. minuti izjednačio, a u 85. minuti je pobjedu Napolitancima donio Koulibaly, nakon velike pogreške talijanskom reprezentativca Moisea Keana, koji je nakon udarca iz kuta pred vratima Juventusa reagirao poput pravog napadača i glavom poslao loptu prema svom vrataru, a Koulibaly bio najbliži na odbijenoj lopti i poslao ju u mrežu za konačnih 2:1.

Napoli - Juventus, Serie A, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: CIRO FUSCO

U prvoj utakmici 3. kola Venezia je slavila s 2:1 na gostovanju kod Empolija te tako došla do prve pobjede otkako se vratila u elitni razred talijanskog nogometa. Veneziji je ovo bilo već treće gostovanje u novoj sezoni, a nakon uvodnih poraza kod Napolija i Udinesea, pobjedu u Empoliju povratniku u Serie A nakon 19 godina donijeli su Henry (13) i Okerke (68). Poraz Empolija je pred kraj utakmice ublažio Bajrami (89).