engleska liga

[FOTO] Manchester City se lako obračunao s Evertonom; Antonio Conte preokretom stigao do prve pobjede na klupi Tottenhama

21.11.2021 u 17:51

U prvoj nedjeljnoj utakmici 12. kola engleske Premier lige aktualni prvak Manchester City je na svom stadionu Etihad s uvjerljivih 3:0 svladao Everton

Domaću momčad je u vodstvo doveo Raheem Sterling u 44. minuti, kad je pogodio mrežu nakon ubačaja Joaoa Cancela.

U 55. minuti je Rodri natrčao na jednu odbijenu loptu i s ruba kaznenog prostora poslao neobranjivi 'projektil' u gornji desni kut. Za konačnih 3:0 strijelac je u 86. minuti bio Bernardo Silva.

• +9
Manchester City - Everton, engleska liga, 21.11.2021. Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

Tottenham Hotspur je pred svojim navijačima preokretom stigao do pobjede 2:1 protiv Leeds Uniteda u posljednjoj utakmici 12. kola engleske Premier lige.

Gosti iz donjeg doma ljestvice poveli su u Londonu u 44. minuti, a strijelac je bio Daniel James. Za preokret Tottenhama u drugom poluvremenu pobrinuli su se veznjaci. Danac Pierre-Emile Hojbjerg preciznim je udarcem izjednačio u 58. minuti, a pobjedu 'spursima' donio je Španjolac Sergio Reguilon u 69. minuti, kad je u mrežu pospremio odbijenu loptu nakon slobodnog udarca Erica Diera.

Ovo je prva Tottenhamova pobjeda otkako je na klupu došao Talijan Antonio Conte.