ABA LIGA

[FOTO] Luka Božić odigrao utakmicu 'iz snova' i vodio Zadar do pobjede protiv Mege; poraz Splita

17.10.2022 u 20:40

Košarkaši Zadra svladali su na domaćem parketu, u 3. kolu regionalne ABA lige, beogradsku Megu 96:90 (23:30, 23:19, 26:19, 24:22). Košarkaši FMP-a pobijedili su na domaćem parketu, u Beogradu, Split s 90:73 (21:23, 25:16, 26:17, 18:17)

Na Višnjiku su utakmicu bolje otvorili gosti te su u vodstvu proveli cijelo prvo poluvrijeme. No, na kraju se ključnim pokazao ulaz u treću četvrtinu. Zadrani su tada napravili seriju 13:2. Poveli su i s deset poena razlike nakon čega su prednost održavali sve do kraja.

Odličnu je utakmicu za Zadar odigrao Luka Božić koji je ubacio 33 poena, a tome je dodao 13 skokova i osam asistencija. Dario Drežnjak je ubacio 22 poena, a Juan Davis 12 uz pet skokova.

U redovima gostiju najbolji je bio hrvatski košarkaš Danko Branković s 20 poena i šest skokova.

FMP je protiv Splita došao do treće pobjede i izjednačio se s Partizanom na vrhu ljestvice, dok je Split na samom dnu jer ima tri poraza iz tri utakmice. Inače, omjer 2-1 imaju Zadar, Budućnost, Igokea i Mornar, dok 2-0 imaju Cedevita Olimpija i Crvena zvezda.

Ogled FMP-a i Splita je bio relativno neizvjestan do druge polovice treće četvrtine. Tada se FMP odvojio te je prije posljednjih deset minuta poveo, za Splićane, s nedostižnih +16 (72:56).

Za domaći sastav Trent Frazier je ubacio 21 poen, a tome je dodao i 11 skokova. Dobro ga je pratio Beau Beech koji je ogled završio s 18 koševa uz šest skokova.

Najbolji igrači kod Splita su bili Shannon Shorter s 21 poenom i 12 skokova, Josip Jukić je ubacio 19 uz pet skokova, a Dominik Mavra 16 uz šest skokova i četiri dodavanja.