aba liga

[FOTO] Gosti iz Beograda na Gripama tricama 'dotukli' Split koji je tako upisao 11. poraz u regionalnoj ABA ligi

20.01.2023 u 21:04

Košarkaši Splita poraženi su od beogradskog FMP-a 95:91 (26:19, 12:19, 23:29, 30:28) u prvoj utakmici 16. kola ABA lige, odigranoj u petak na Gripama

Prema igri prikazanoj u prvom poluvremenu, a pogotovo u prvoj četvrtini, Splićani su morali na odmor otići s prednošću, a rezultat je bio 38:38, ponajviše zahvaljujući razdoblju od 16. do 20. minute, kad je domaća momčad ostala bez ubačaja pa su gosti dostigli zaostatak od šest koševa (36:30).

U drugom poluvremenu je FMP postigao 57 koševa, a posebno raspoloženi su gosti bili u završne četiri minute kad su gotovo igrali bez promašaja. Pobjednika je odlučio Litavac Paulius Valinskas pogodivši tricu za 95:88, kad je do kraja dvoboja ostalo 57 sekundi.

Najbolji strijelac Splićana bio je Tyrell Nelson s 28 koševa. Shannon Shorter je završio dvoboj s 27 koševa i devet skokova, a Dominik Mavra je spojio 18 koševa i 11 asistencija.

• +7
KK Split - KK FMP, ABA liga, 20.1.2023. Izvor: Cropix / Autor: Jakov Prkic

Iznenađujući junaci kod gostiju bili su Nikola Manojlović s 18 koševa i bez promašaja te Aleksa Stepanović sa 17 koševa, koji je trice gađao 4/5. Trent Frazier je uz 17 koševa imao i šest asistencija. Odlučio je vanjski šut gostiju (11/21), pogotovo u zadnjoj četvrtini u kojoj su pogodili šest trica iz sedam pokušaja.

FMP (12-4) se 12. pobjedom u sezoni privremeno probio na drugo mjesto iza vodećeg Partizana (13-2), dok je Split s učinkom 5-11 privremeno na osmoj poziciji.