engleska liga

[FOTO] Drama na Old Traffordu; United promašio penal za remi; Manchester City slavio u gostima kod Chelseaja

25.09.2021 u 15:44

U derbiju 6. kola engleskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Manchester City je kao gost svladao europskog prvaka Chelsea 1:0, a istim je rezultatom Aston Villa slavila u gostima kod Uniteda na Old Traffordu

Pobjednički gol za Chelsea zabio je Gabriel Jesus u 53. minuti utakmice. Nakon što ga je pokušaj Cancela s više od 20 metara pogodio u stopalo u domaćem kaznenom prostoru, brazilski napadač se odlično zagradio i preciznim udarcem s 14-15 metara pogodio donji desni kut nemoćnog Mendyja.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea koji je ovim porazom prepustio vrh ljestvice Cityju, oba sastava imaju po 13 bodova, ali City ima bolju gol-razliku.

• +7
FC Chelsea - Manchester City, Engleska liga, 25.9.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Na 13 bodova ostao je i Manchester United koji je na svom Old Traffordu neočekivano izgubio od Aston Ville 1:0. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Hause u 88. minuti sjajnim skokom na prvoj vratnici nakon kornera.

Imao je u sudačkoj nadoknadi United priliku iz penala spasiti se poraza nakon što je upravo Hausea pogodila lopta u ruku u kaznenom prostoru Ville. Loptu je uzeo Bruno Fernandes, ali ju je poslao visoko iznad gola...

• +7
Manchester United - Aston Villa, Engleska liga, 25.9.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Uz spomenuti trojca, 13 bodova ima i Liverpool koji će svoj dvoboj 6. kola igrati u gostima kod Brentforda od 18.30 sati.

Villa je s ova tri boda skočila na sedmo mjesto s 10 bodova.