ABA LIGA

[FOTO] Cibona si za Božić 'poklonila' pobjedu kod Zadra

23.12.2022 u 20:44

U utakmici 12. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na gostovanju pred 4.600 gledatelja u dvorani Krešimir Ćosić svladala Zadar sa 7:-68 ostvarivši petu pobjedu ove sezone, dok je Zadar upisao peti poraz.

Vukovima je to bila druga uzastopna pobjeda, a Zadru prvi poraz nakon tri pobjede u nizu.

Gosti iz Zagreba kontrolirali su ritam većim dijelom utakmice, jedino vodstvo Zadra bilo je 10:9 u prvoj četvrtini. Cibona je bolje ušla u susret, povela je 5:0, pa 9:5, no Zadar je serijom 6:0 u petoj minuti stigao do prvog vodstva (10:9). Međutim, Cibona je u nastavku četvrtine okrenula rezultat i taj dio igre dobila 21:17. U drugoj dionici Vukovi su imali najvećih +9 (35:26), ali se Zadar se serijom 9:0 vratio u egal (35:35). Ipak, na odmor se otišlo Ciboninim vodstvom 43:41.

U trećoj četvrtini Cibona je prvi put imala dvoznamenkastu prednost (52:41), Zadar je do kraja dionice tek smanjio na minus devet (55:64). U posljednjoj četvrtini momčad Danijela Jusupa se približila na tri koša minusa (68:71), no više od toga nije išlo. Na koncu je završilo +7 za goste (75:68).

Zadar je imao lošu šutersku večer za tri poena, pogodivši samo 6 trica uz 18 posto šuta, što je njihova najlošija šuterska večer sezone. Cibona je s druge strane pogodila 10 trica uz 34 posto šuta.

Cibonu su do pobjede predvodili Krešimir Ljubičić sa 13 koševa, te Borna Kapusta, Aleksandar Aranitović i Blaž Mesiček sa po 12 koševa.

Kod Zadra najbolji je bio Luka Božić sa 16 koševa, 14 skokova i sedam asistencija, dok je Marko Ramljak zabio 11 koševa uz pet skokova.

• +17
Zadar - Cibona 68:75, 12. kolo regionalne košarkaške ABA lige Izvor: Cropix / Autor: Luka Gerlanc