DRAMA U TORNJU

[FOTO] Cibona nakon produžetka slomila najlošiju momčad ABA lige

30.12.2022 u 19:30

Košarkaši Cibone pobijedili su nakon produžetka skopski MZT s 87-85 (22-19, 19-26, 15-18, 19-12; 12-10) u KC 'Dražen Petrović', u utakmici 13. kola regionalne ABA lige

Nakon solidnog početka Cibone i minimalnog vodstva nakon prve četvrtine u velikom dijelu susreta uslijedila je bolja igra gostiju. MZT je imao stalnu prednost, najčešće između pet i deset poena razlike, sve do same završnice.

Pola minute prije kraja Caffey je kod vodstva MZT-a 74-72 realizirao jedno slobodno bacanje, a na drugoj strani dalekometnu tricu za 75-75 pogodio je Kapusta. Gostujući sastav potom nije realizirao zadnji napad u osnovnom dijelu utakmice i o pobjedniku se odlučivalo u pet minuta dodanog vremena.

I tada je Kapusta zabio vrlo važnu tricu, kao i Majcenić nakon čega se Cibona odlijepila na četiri poena razlike (87-83). Premda su u posljednjih pet sekundi Baković i Smajlagić promašili četiri slobodna bacanja Cibona zbog toga nije bila kažnjena čime je upisala šestu pobjedu ove sezone u ABA ligi. MZT je ostao na posljednjem mjestu s omjerom 2-11.

Borna Kapusta je utakmicu završio s 18 poena, 3-8 za tri poena, a tome je dodao osam asistencija i četiri skoka. Lovro Mazalin je ubacio 13 koševa, a po 11 Smajlagić i Aranitović. Kod MZT-a najbolji je bio Michael Caffey s 19 poena i pet skokova.

Na vrhu ljestvice su Partizan s omjerom 10-2 i Crvena zvezda s 10-1. Slijede FMP s devet pobjeda i tri poraza te Cedevita Olimpija koja ima isti broj pobjeda i dva poraza. Zadar je vrlo dobar šesti s omjerom 7-5. Cibona ima omjer 6-7, a Split 4-8.

Preostale dvije hrvatske momčadi svoje utakmice ovog kola igraju 2. siječnja. Split na domaćem parketu dočekuje Crvenu zvezdu, dok Zadar gostuje u Beogradu kod Partizana.