STALA SERIJA

'Flash' Gordon zaustavio slovenske zmajčeke

10.11.2010 u 21:27

U susretu četvrtog kola D skupine košarkaške Eurolige CSKA je u Moskvi pobijedio Union Olimpiju 65:55 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone, dok je slovenskoj momčadi ovo bio prvi poraz nakon tri uzastopne pobjede

Ključnim se pokazala prva četvrtina koju je CSKA dobio 15 razlike (20:5). U 15. minuti utakmice Rusi su imali i 22 koša viška (30:8) nakon čega su mirno sačuvali prednost do konca susreta.

Najefikasniji igrači u redovima domaćina bili su Jamont Gordon sa 15 koševa, 9 skokova i 8 asistencija, Trajan Langdon sa 12, te Aleksej Šved sa 10 koševa. Olimpiju je predvodio Kevinn Pinkney sa 26 koševa, jedini igrač koji je ubacio više od deset koševa. Hrvatski košarkaš Damir Markota igrao je 26 minuta i zabio je tri koša za Olimpiju.