ZAGRIJAVANJE ZA RIO

Filip Ude srebrni na Svjetskom kupu u Anadiji

25.06.2016 u 18:34

Hrvatski gimnastičar Filip Ude uspješno je testirao vježbu s kojom će za manje od dva mjeseca u Rio de Janeiru loviti svoju drugu olimpijsku medalju, on je na Svjetskom kupu u portugalskoj Anadiji osvojio srebro na konju s hvataljkama s ocjenom 15,125.

Još važnije je što je uspio do kraja izdržati vježbu sa velikim startom od 7,0, jednim od najvećih u svijetu za konja s hvataljkama.

'Izgubio sam dosta na saskoku, ali ono najbitnije je da sam ostvario cilj - napravio vježbu do kraja i sada mirno mogu nastaviti pripreme za Rio', rekao je Ude.

Bolji od njega bio je samo Kinez Hao Weng koji je odradio veliku vježbu i za start 7,1 dobio 16,100.

Ude je prije osam godina osvojio srebrno odličje na konju s hvataljkama u Pekingu, a i nastupom u Anadiji pokazao je kako s pravom može računati na novu medalju u Riju.

Tomislav Marković je zauzeo četvrto mjesto na parteru sa 14,800 bodova. Od bronce ga je dijelilo tek 0,025 bodova.

U nedjelju će se u borbi za medalje naći i naš najbolji prečaš Marijo Možnik koji je u kvalifikacijama bio treći sa 14,500 bodova.

Do finala nisu uspjeli doći buduća olimpijka Ana Đerek koja je bila 13. u kvalifikacijama grede (13,100), Matija Baron 15. na konju s hvataljkama (13,900) te Anton Kovačević koji je završio kao 11. na preči (13,550).