BOY TRIJUMFIRAO

Filip Ude 19. europski višebojac

08.04.2011 u 18:31

Hrvatski gimnastičar Filip Ude osvojio je 19. mjesto u višeboju na Europskom prvenstvu u Berlinu, dok je titula europskog prvaka pripala Nijemcu Philippu Boyu

Ude je za svoj nastup na parteru, konju s hvataljkama, karikama, preskoku, ručama i preči zaradio 84.425 bodova. Najviše bodova je dobio na tlu (14.900), a najmanje na karikama (12.450).

Zlatnu medalju osvojio je Nijemac Philipp Boy oduševivši gledatelje u dvorani Max-Schmeling. Boy je slavio sa 88.875 bodova ispred Rumunja Flaviusa Koczi (88,825), dok su treće mjesto podijelili Britanac Daniel Purvis i Ukrajinac Mikola Kuksenkov (88.350).

Boy je tako nakon svjetskog srebra iz Rotterdama 2010. godine ostvario još jedan veliki uspjeh naslijedivši na europskom tronu sunarodnjaka Fabiana Hambüchna koji zbog ozljede nije mogao braniti naslov osvojen 2009. u Milanu.