PODJELA BODOVA

Festival golova na San Siru, Kovačić sjajan!

08.12.2013 u 23:28

Sjajnu su posljednju utakmicu 15. kola prve talijanske nogometne lige odigrale momčadi Intera i Parme na San Siru...

Gledatelji u Milanu su vidjeli šest pogodaka, pregršt prilika i sjajno izdanje mladog hrvatskog reprezentativca Kovačića, koji je odigrao svih 90 minuta. Iako nije zabio ni asistirao, Kovačić je odigrao nadahnutih 90 minuta, te je bio sveprisutan na travnjaku.

Poveli su gosti nakon svega 11 minuta igre preko Nicole Sansonea, koji je izbio sam ispred Samira Handanovića, nakon proigravanja Marca Machionnija, i lakoćom ga matirao. Rezultat se nije mijenjao sve do 44. minute prvog poluvremena kada je Rodrigo Palacio iskoristio sjajno prizemno ubacivanje s desne strane Interova napada u suparnički peterac, te klizećim startom pogodio za 1-1.

Činilo se da će se na predah otići s 1-1, no tada je slovenski čuvar mreže domaće momčadi napravio katastrofalnu pogrešku i poklonio gostima novo vodstvo. Handanović je ubačenu loptu prema svojoj lijevoj vratnici išao pokupiti bacanjem na travnjak, no lopta mu je prošla kroz ruke, potom i kroz noge, te se zaustavila kao na pladnju za Marca Parola kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Nakon povratka iz svlačionice Inter je bio daleko odlučniji i opasniji nego u prvom poluvremenu, a to se odrazilo i na rezultat u uvodnih 11 minuta drugog dijela. Najprije je Palacio zabio svoj drugi pogodak nakon ubacivanja Rickyja Alvareza, a potom je Freddy Guarin, nakon što mu je loptu dodao Palacio, pogodio donji lijevi kut za potpuni preokret.

Međutim, vodstvo domaćina trajalo je svega tri minute, jer je Sansone svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačnih 3-3. Loptom ga je poslužio Mattia Cassani.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić započeo je tek četvrtu utakmicu od prve minute u ovoj sezoni (u Seriji A), te je po tek treći put odigrao svih 90 minuta! Trener Walter Mazzarri ga nije imao razloga vaditi iz igre, jer je dirigirao veznim redom Intera, poslužiovao Alvareza, Guarina i ostale suigrače, a i sam se sredinom drugog poluvremena mogao upisati u strijelce, ali je njegova „bomba“ s 20 metara prohujala pored lijeve vratnice. Bila je ovo jedna od najboljih utakmica 19-godišnjeg hrvatskog reprezentativca u dresu Intera.

Osvojenim je bodom Inter ostao na četvrtom mjestu s bodom više od Fiorentine i četiri manje od Napolija.