turska liga

Fenerbahče uoči sraza s Dinamom izgubio u derbiju s Trabzonsporom

25.11.2018 u 22:36

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, turski velikan Fenerbahče poražen je u derbiju 13. kola turskog prvenstva na gostovanju kod Trabzonspora 2:1...

Trabzon je poveo u 50. minuti golom Čeha Filipa Novaka, na 2:0 je povisio Argentinac Jose Sosa u 75. minuti, a poraz Fenera ublažio je Švicarac Michael Frey u 82. minuti.

Domaćin je imao i jedanaesterac u 26. minuti, ali je udarac Kolumbijca Huga Rodallege sjajno obranio Harun Tekin.

Fenerbahče je nakon ovog poraza pao na 15. mjesto sa 13 bodova, samo jednim bodom više od zone ispadanja, dok je Trabzonspor sedmi sa 19 bodova. Na vrhu ljestvice je Istanbul Basaksehir sa 27 bodova i utakmicom manje.

• +14
NK Dinamo - Fenerbahče, 1. kolo Europske lige Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Fenerbahče i Dinamo igrat će u četvrtak (29. studenog) u Istanbulu susret 5. kola D skupine Europske lige. Hrvatski prvak je već osigurao prolaz, ali se 'modri' bore za prvo mjesto u skupini, dok su turskom sastavu bodovi važni u borbi za prolaz.