Fantastični Dinamo šokirao Arsenal na otvaranju Lige prvaka

16.09.2015 u 22:43

• +12

Liga prvaka: Dinamo - Arsenal

Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor, Sanjin Strukic, Goran Stranzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama započeli su na fantastičan način grupnu fazu Lige prvaka, pobjedom protiv Arsenala na Maksimiru rezultatom 2:1 te tako došli do slavlja u ovoj fazi natjecanja po prvi put nakon punih 16 godina...

Sastav Dinama: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Antolić, Machado, Ademi – Soudani, Fernandes, Pjaca

Sastav Arsenala: Ospina – Debuchy, Gibbs, koscielny, Gabriel – Arteta, Özil, Cazorla, Oxlade-Chamberlain – Alexis, Giroud

Liga prvaka, skupina F

Dinamo – Arsenal 2:1 (Oxlade-Chemberlain a.g.25, Fernandes 58 / Walcott 79)

Tijek utakmice

Kraj - veličanstvena pobjeda Dinama i prva tri boda u skupini F!
90' - pet minuta sudačke nadoknade
85' - još dvije prilike Dinama, ali ništa od rješenja susreta
79' - gool za Arsenal! Ozil je proigrao Walcotta, a onda zabio u svom stilu kraj Eduarda!

67' - Alexis puca iz slobodnjaka preko gola
58' - goool za Dinamo! Fernandes je zabio glavom nakon kornera!

57' - kakva prilika za Dinamo! Soudani je dugo vukao, proigrao Fernandesa, a ovaj u zadnji čas blokiran!
48' - Gibbs je izbio pred Eduarda, ali golman Dinama brani nogom
46' - velika šansa za Dinamo! Soudani je pucao iz blizine pogađa vratnicu! Imali su 'modri' priliku dotući protivnika
Poluvrijeme - 45 minuta iz snova za Zorana Mamića i njegove igrače...svaka čast
40' - crveni karton za Arsenal! Giroud je dobio dva glupa žuta kartona i Dinamo ima igrača više!
30' - Arsenal drži loptu, ali nema pravih prilika za izjednačenje
25' - gooool za Dinamo! Soudani je proigrao Pivarića, a ovaj pucao, da bi se lopta odbila od Oxladea-Chamberlaina i završila u mreži!

21' - sad je opalio i Antolić, no visoko iznad gola
18' - velika šansa za Arsenal! Ox je ubacio za Girouda, ovaj pogodio vratnicu iz blizine, na kraju samo korner!
16' - Giroud u odličnoj poziciji, ali obrana Dinama izbija u korner
11' - ponovo Pjaca s iste pozicije i ponovo iznad gola
9' - Giroud! Potpuno sam nakon kornera puca glavom, ali Eduardo sjajno brani
7' - prvi udarac na utakmici je Dinamov! Pjaca je opalio s dvadesetak metara, ali preko gola
5' - Debouchy proigrao Aleixisa, ovaj radi prekršaj u skoku
3' - Arsenal je krenuo žestoko i drži loptu gotovo stalno
1' - dvoboj na Maksimiru je počeo!

Elitno klupsko nogometno natjecanje ove će srijede započeti za hrvatskog prvaka. Dinamo dočekuje Arsenal i jasno je tko je favorit, no domaći najavljuju žestoki otpor te potencijalno iznenađenje, ako se sve poklopi.

Mamić se odlučio od prve minute krenuti s trojicom ofenzivaca: Soudanijem, Fernandesom i Pjacom. Zanimljiva je to postava koja jamči da 'modri' neće igrati bunker na svom stadionom u ovom susretu.

Arsenal pak bez ozlijeđenih Mertesackera i Wilsherea, s Artetom kao novosti u veznoj liniji, ali i Alexisom Sanchezom i Mesutom Özilom u prvom sastavu na Maksimiru tražit će dobar start u skupini u kojoj svaki izgubljeni bod protiv slabijih može imati kobne posljedice.