VELIKO RAZOČARANJE

Evo što kažu Barcelonini igrači nakon debakla

21.02.2013 u 08:55

U dvobojima Milana i Barcelone nikada 'rossoneri' nisu bili veći autsajderi, ali su nakon devet godina uspjeli baciti na koljena katalonskog diva pobjedom 2:0

Iz svlačionice su Barcelonini nogometaši izlazili namrštenih lica. Nisu bili pravi, svjesni su i oni da su podbacili.

'Mi smo Barcelona i moramo uzvratiti. U prvom dijelu smo imali utakmicu pod kontrolom, ali u nastavku nismo izgledali dobro. Raspali smo se nakon prvog gola, to je bilo izvan naše kontrole. Moramo se poboljšati i izvući pouke', rekao je Gerard Pique.

Pred novinare je stao i Dani Alves:

'Nismo odigrali dobru utakmicu, nismo stvarali šanse, a to je potrebno da bi se pobijedilo. No ne znači da smo igrali užasno nakon prvog pogotka. Nismo igrali dobro u cjelini, ali to je uglavnom zbog našeg suparnika. Ovo je težak rezultat. Moramo se vratiti i naporno raditi da to učinimo.'

Milanov prvi gol

Slično razmišlja Andres Iniesta:

'Ne mislim kako je utakmica izgubljena zbog malih detalja. Mislim da je nedostajalo svježine, nismo napravili prilike, a oni su bili dobro organizirani. Ovo je Liga prvaka. Moramo razmišljati o uzvratu i postaviti se drugačije. Trebamo krenuti po gol od prve minute.'

Cesc Fabregas se nije proslavio:

'Nismo bili na našoj fizičkoj razini. Bili su jači i to je boljelo. Mi smo Barcelona, i uvijek trebamo biti na najvišoj razini, jednostavno nismo igrali dobro.'

Milanov drugi gol

Sergio Busquets je jednako razočaran kao njegovi suigrači:

'Bili smo nestrpljivi. Kada izgubite, uvijek morate razmišljati o tome što ste napravili krivo te se pripremiti za drugu utakmicu najbolje što možete.'

I za kraj riječ kapetana koji je zaradio posjekotinu na glavi – Carles Puyol:

'Najgora stvar od svega je rezultat, nijedna strana nije stvorila mnogo prilika. Vrijeme je da uzvratimo pred našim navijačima. Bili su agresivniji, moramo se poboljšati do drugog ogleda. Moramo imati vjere i samopouzdanja u ovu momčad, ne smijemo odustati. Igramo kod kuće i moramo dati sve od sebe.'