društvo velikana

Evo po čemu je Manchester United uspješniji i od Barcelone i od Reala

25.05.2017 u 09:35

Samo je pet klubova u povijesti osvojilo 'hat-trick' najvećih europskih natjecanja, od jučer je u tom biranom društvu i Manchester United, no tamo nema velikana poput Reala i Barcelone...

Manchester United u svojoj trofejnoj sobi na Old Traffordu ima čak 20 naslova prvaka Engleske, ima i 21 osvojeni Community Shield, te 12 FA kupova, pet Liga kupova, tri Lige prvaka, Kup kupova, a od jučer i Europsku ligu! Ukupno 69 trofeja službenih natjecanja osvojili su 'crveni vragovi'...

• +5
Europska liga, finale: ManUtd - Ajax Izvor: Reuters / Autor: Michael Dalder

Osvajanjem Europske lige United je ušao u birano društvo pet europskih velikana u kojem, za divno čudo, nema Real Madrida ni Barcelone. Naime, United je osvajanjem Europske lige postao peti klub u povijesti koji je objedinio tri najveća trofeja - Ligu prvaka, Europsku ligu te 1999. godine ugašeni Kup pobjednika kupova. To je do sada uspjelo Ajaxu, Chelseaju, Juventusu i Bayernu, a sada i Unitedu!

Madridski Real nikad se neće naći u tom društvu jer nije osvojio Kup pobjednika kupova, a Barci nedostaje - Europska liga!