U ODLIČNOJ FORMI

Evo kakvim riječima Talijani časte Antu Rebića, a trener Milana pojasnio zašto je ubojitog hrvatskog napadača prvo držao na klupi

05.07.2020 u 09:22

Milan je u Rimu srušio Lazio 3:0, a strijelac jednog pogotka bio je Ante Rebić koji je prvo priliku čekao na klupi, a trener je objasnio zašto se odlučio na takav potez

Rebić, koji je odigrao drugo poluvrijeme za Milan, postigao je treći pogodak svoje momčadi u 59. minuti. Njega je odlično u domaćem kaznenom prostoru proigrao Bonaventura, a naš je napadač potom rutinski sa 10-ak metara svladao Strakoshu. Bio je to deveti pogodak Rebića u Serie A ove sezone, a jedini je igrač s dvoznamenkastim učinkom u dresu Milana u svim natjecanjima.

'Ibra je režirao utakmicu, a Ante je imao zadatak završiti je. Nije razočarao i napravio je ono što se od njega očekivalo. Kakva energija', napisala je Gazzetta i vrednovala učinak hrvatskog napadača sa ocjenom 7, dok je igračem utakmice proglasila Ibrahimovića kojeg je upravo Rebić zamijenio na poluvremenu.

Lazio - Milan, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: ETTORE FERRARI

Hrvatski reprezentativac je zabio devet pogodaka u zadnjih 11 utakmica pa je bilo pomalo čudno što se našao na klupi...

'Rebiću je trebalo odmora da dođe do daha, i na psihološkoj razini, a Zlatan još nije spreman za 90 minuta. Uglavnom, imamo velik izbor', objasnio je trener Stefano Pioli svoju odluku da razdvoji ubojiti tandem Milana te svakom da po 45 minuta.

Nije pogriješio, Ibrahimović je načeo, a Rebić dokrajčio rimskog velikana te tako pomogao Juventusu koji je Laziju pobjegao na sedam bodova razlike.