MONACO ga obožava

Evo kako je Subašić izludio jednog od najboljih svjetskih napadača

16.03.2017 u 08:00

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić jedan je od najzaslužnijih za novi uspjeh Monaca

Monaco je u srijedu na svom stadionu pobijedio Manchester City 3:1 te nadoknadio minus od dva gola iz prve utakmice (2:4),  i zbog većeg broja golova postignutih u gostima izborio četvrtfinale Lige prvaka.

S obzirom na to da i u francuskom prvenstvu momčad iz Kneževine sjajno gura, jasno je da je u Monacu nogomet opet izuzetno zanimljiv.

• +7
Osmina finala LP; Monaco - Manchester City Izvor: Reuters / Autor: Andrew Couldridge

A jednu od važnijih uloga u tom uspjehu ima i naš Danijel Subašić, koji je posve izludio Sergia Agüera, argentinskog strijelca kojem je hrvatski vratar u nekoliko navrata branio čiste zicere.

Monaco je imao vodstvo 2:0, a tada su Guardiolini igrači, u periodu od 60. do 75. minute pritisnuli domaćine, ali na njihovom je golu briljirao hrvatski reprezentativac.

Prvo je u 65. minuti fantastično obranio nogom kada je Sergio Agüero išao na njega jedan na jedan, da bi Argentincu odlično ušao u korak samo četiri minute kasnije i tako ponovno otklonio opasnost.