LIGA PRVAKA

Evo kako je Galatasaray golom Sneijdera izbacio Juventus!

11.12.2013 u 16:04

Momčad Galatasaraya pobijedila je u Istanbulu Juventus s 1:0 u nastavljenom ogledu 6. kola B skupine Lige prvaka, čime je izborila plasman u osminu finala, te izbacila talijanskog prvaka iz igre...

U utorak je utakmica bila prekinuta nakon 31 minute igre pri rezultatu 0-0 zbog snijega i tuče u Istanbulu. Portugalski sudac Pedro Proença je bio prisiljen prekinuti dvoboj jer se više nisu vidjele crte na igralištu.

Ogled je nastavljen u srijedu, i dalje po vrlo teškim uvjetima za igru. Teren je bio u očajnom stanju, izgledao je kao da je na njemu prethodne večeri bio održan veliki koncert, a lopta se kretala iznimno nepredvidivo, zapinjala je na mokroj i blatnjavoj podlozi, pa su i jedni i drugi pokušavali s dugim loptama. Juventus je bolje otvorio nastavak od 58 minuta, imao je neke izgledne akcije u preostalom dijelu prvog poluvremena, dok se u nastavku probudio i domaći sastav trenera Roberta Mancinija.

Trenutak odluke zbio se u 85. minuti. Didier Drogba izvrsno je glavom proslijedio loptu prema WesleyjuSneijderu, koji ju je odlično kontrolirao, te niskim udarcem iskosa s desne strane u suprotni kut matirao Gianluigija Buffona!

Nizozemac je zabio svoj treći gol u zadnje četiri utakmice u Ligi prvaka koje je odigrao na Türk Telekom Areni. S druge strane, ovo mu je bio prvi gol koji je zabio u natjecateljskim utakmicama protiv Juventusa. Sneijder i Drogba slavili su emotivno pogodak u zagrljaju na velikim naslagama snijega.

Juventus do kraja utakmice nije uspio stići do izjednačenja, kojim bi produljio svoj vijek u Ligi prvaka ove sezone. 'Stara dama' dobila je samo jednu od zadnjih osam utakmica u ovome natjecanju.

Gol Sneijdera za 1:0!