Toronto poveo 3-2

Euforija u Kanadi nakon povijesne pobjede njihove jedine NBA momčadi; čudesni Kawhi Leonard!

24.05.2019 u 10:58

Nakon što su gubili sa 0-2 u finalu doigravanja Istočne konferencije, košarkaši Toronto Raptorsa su gostujućim trijumfom 105:99 uspjeli doći do vodstva 3-2 u pobjedama i sada su udaljeni jednu pobjedu od velikog finala NBA lige, prvog u povijesti kluba

Milwaukee je većim dijelom utakmice bio u vodstvu, u trećoj četvrtini imao je 12 koševa prednosti, no u zadnju dionicu ušli su sa samo tri poena viška. Košarkaši Toronta preuzeli su kontrolu u zadnjoj četvrtini, poveli su sa osam koševa razlike (89-81), ali domaćini se nisu predavali, pa je 2 minute i 44 sekunde prije kraja rezultat bio poravnat (93-93). To je ujedno bilo zadnje izjednačenje na utakmici, jer su do kraja susreta igrači Toronta držali vodstvo i na kraju slavili.

Ponovno je briljirao Kawhi Leonard, koji je zabio 35 koševa, od čega 15 u zadnjoj četvrtini. Tome je pridodao i 7 skokova te 9 asistencija. Iskazao se i Fred VanVleet, koji je ubacio 21 poen, s tim da je trice gađao 7-9. Pascal Siakam je skupio 14 poena i 12 skokova, a Kyle Lowry je dodao 17 koševa i 6 asistencija. Video sažetak pogledajte OVDJE.

Kod Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo je ubilježio 24 poena, te po 6 skokova i asistencija. Eric Bledsoe je ubacio 20, Brook Lopez 16 poena, a Malcolm Brogdon 18 koševa i 11 skokova. No, podbacio je Khris Middleton, koji je zabio samo šest koševa.

U seriji koja se igra na četiri pobjede sljedeća utakmica je u Torontu, u kojem je zbog povijesne pobjede zavladala totalna euforija, u nedjelju ujutro po hrvatskom vremenu (2.30 sati).