Europska liga

Eintracht šokantno izgubio doma od Vitorije Guimaraes, od ispadanja ih je spasio Arsenal remijem kod Standarda

12.12.2019 u 21:21

Nogometaši Arsenala, Eintrachta, Basela, Getafea, Malmöa, Kopenhagena i Cluja izborili su plasman u 16-inu finala Europske lige.

Arsenal je u susretu posljednjeg kola F skupine odigrao 2:2 na gostovanju kod Standarda i sačuvao prvo mjesto u skupini. Belgijancima je trebala pobjeda od najmanje četiri gola razlike kako bi prestigli londonski sastav, ali i bilo kakva pobjeda da preskoče Eintracht koji je neočekivano izgubio kod kuće od otpisane Vitorije Guimaraes s 2:3.

Standard je poveo s 2:0, ali su "Topnici" do kraja susreta izjednačili. Golove za domaćine zabili su Bastien (47) i Amallah (69), a za goste Lacazette (78) i Saka (81). U drugom susretu Eintracht je kod kuće izgubio od Vitorije s 2:3 i može zahvaliti Arsenalu što je prošao dalje.

Gosti su poveli u osmoj minuti preko Rochinhe, Eintracht je okrenuo rezultat golovima Da Coste (31) i Kamade (38), ali su Portugalci do kraja susreta zabili još dva gola, a strijelci za prvu pobjedu bili su Al Musrati (85) i Edwards (87). Na koncu je Arsenal osvojio prvo mjesto s 11 bodova, Eintracht ima 9, Standard 8, a Vitoria Guimaraes 5 bodova.

U skupini B gledali smo pravu dramu do posljednje minute, a tragičari su postali nogometaši kijevskog Dynama koji su kod kuće odigrali tek 1:1 protiv 'fenjeraša' Lugana. U drugom susretu Malmö je na gostovanju pobijedio Kopenhagen s 1:0 osvojivši prvo mjesto u skupini, ali dalje ide i danski sastav jer Dynamo nije uspio slaviti protiv Švicaraca.

Pobjedu Malmöu donio je Papagiannopoulos zatresavši vlastitu mrežu u 77. minuti. Karlo Bartolec je za Kopenhagen igrao od 84. minute. U drugom susretu Lugano je poveo u 45. minuti golom Aratorea, a izjednačio je Cigankov u četvrtoj minuti nadoknade. Josip Pivarić nije igrao za Dynamo.

Na kraju je Malmö osvojio prvo mjesto s 11 bodova, Kopenhagen ide dalje kao drugi s devet bodova, dok Dynamo ima sedam bodova. Na začelju je Lugano s tri boda.

U skupini C za prva dva mjesta borili su se Basel, Getafe i Krasnodar, a na koncu su Švicarci prvi, Getafe je drugi, a Krasnodar i Trabzonspor su ispali.

Basel je kod kuće potvrdio prolaz pobjedom protiv Trabzonspora 2:0, dok je Getafe u izravnom sudaru porazio Krasnodar s 3:0. Basel je prvi s 13 bodova, Getafe ima 12, Krasnodar 9, a Trabzonspor jedan bod.

U skupini D Sporting i LASK su i prije zadnjeg kola osigurali plasman u 16-inu finala, a u međusobnom susretu su odredili tko će zauzeti 'jedinicu'. LASK je pobijedio s 3:0 i osvojio prvo mjesto.

U skupini E Celtic je i prije zadnjeg kola osigurao prolaz, a pridružio mu se i Cluj koji je kod kuće pobijedio Škote s 2:0. Lazio je poražen u Francuskoj kod Rennesa s 0:2.