MARACANA GA SLAVI

Eduardo opet zabio za pobjedu, Flamengo juri na vrh!

21.08.2014 u 09:16

Bivši napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo Alves da Silva svojim je pogotkom u 71. minuti osigurao 2:1 (0:1) pobjedu Flamengu protiv Atletica Mineira u susretu 16. kola brazilskog prvenstva igranom na Maracani

Eduardu je ovo drugi pogodak za Flamengu u četvrtom nastupu, a njegov novi klub ostvario je treću pobjedu u nizu kojom se probio s posljednjeg, 20. mjesta na ljestvici na 13.

Eduardo je u igru ušao u 62. minuti pri rezultatu 0:1 i potpuno preokrenuo tijek dvoboja. Prvo je izborio penal koji je kapetan Moura pretvorio u izjednačenje, a zatim u 71. glavom Eduardo je pogodio za pobjedu svoje momčadi od 2:1.

Prvi pogodak za Flamengo Eduardo je postigao prije 10 dana također na Maracani za 1:0 pobjedu protiv Sporta iz Recifea, a i u tom je dvoboju ušao kao zamjena s klupe.

Flamengo sada ima 19 bodova, četiri više od klubova koji se nalaze u zoni ispadanja, dok je Atletico Mineiro osmi sa 23 boda. Na vrhu je Cruzeiro sa 33 boda i utakmicom manje, slijede Internacional sa 31 i Sao Paulo sa 29.