Bosanskohercegovački napadač Edin Džeko komentirao je napadačke probleme Fiorentine, koja se ove sezone muči s realizacijom, unatoč velikom broju stvorenih prilika.
Nakon sinoćnje pobjede nad Rapidom u Beču (3:0) u sklopu 2. kola Konferencijske lige, Džeko je ponudio iskrenu, ali odmjerenu analizu trenutne situacije u momčadi.
'Napadači ne zabijaju puno? Mogao bih reći mnogo toga, ali ne želim previše komentirati jer bi se trener mogao naljutiti. Kada igramo s dva napadača, to može biti velika razlika, pogotovo u teškim trenucima. Postoji više načina na koje se može igrati, ali na kraju je na Stefanu Pioliju da odluči', rekao je Džeko nakon utakmice.
Njegova izjava odmah je privukla pažnju talijanskih medija, koji su je protumačili kao blagu kritiku trenera zbog sustava s jednim napadačem.
Pioli: 'Ako se ne slaže, zna gdje je moja kancelarija'
Trener Fiorentine Stefano Pioli nije ostao dužan iskusnom napadaču i jasno mu je poručio da odluke donosi on.
'Edin zna da ja moram donositi odluke. On je snažan igrač i očekujem da će uvijek biti spreman kada ga momčad zatreba. Ako se ne slaže s mojim odlukama, zna gdje se nalazi moja kancelarija', odgovorio je Pioli uz dozu ironije.
Piolijev odgovor sugerira da je odlučan zadržati autoritet i jedinstvo u momčadi, koja se već neko vrijeme nalazi pod pritiskom zbog promjenjivih rezultata i slabog učinka napadačkog dijela ekipe.
Fiorentina je pobjedom u Beču privremeno utišala kritike, no Džekine riječi jasno pokazuju da unutar momčadi još uvijek postoji prostor za nesuglasice i nezadovoljstvo – posebno među napadačima koji žele više prostora na terenu.
