spektakl u istanbulu

Dvostruki party na stadionu Bešiktaša; navijači spasili stvar

27.09.2017 u 06:57

U utorak su igrane prve utakmice drugog kola Lige prvaka po skupinama E, F, G i H, a veliku pobjedu upisao je i turski prvak Bešiktaš

Iako je prošlog vikenda doživio poraz u turskom prvenstvu od Fenerbahčea, Bešiktaš u Ligi prvaka gura sjajno. U prvom je kolu u gostima slavio protiv Porta (3:1), a potom je u utorak na svom stadionu slavio 2:0 i protiv njemačkog doprvaka RB-a Leipzig.

• +27
Utakmice 2. kola Lige prvaka Izvor: Reuters / Autor: MATTHEW CHILDS

Domaćini su poveli već u 11. minuti preko Ryana Babela, a Talisca je pred kraj prvog poluvremena povisio na 2:0.

Dodatni problem gostima bila je prisilna promjena najboljeg igrača Tima Wernera u 32. minuti dvoboja, što je praktički bio i kraj gostujućih nadanja.

A da je novi Bešiktašev stadion uistinu čvrsta utvrda 'crno-bijelih', pokazalo se u drugom dijelu, kada je nestalo struje. No više od 40.000 domaćih navijača spremno je upalilo svjetiljke na mobitelima pa je dojam bio kako se na tom stadionu održava party. Prekid je trajao više od pet minuta.

Na kraju su ga domaći navijači i imali jer ovakav ulazak u sezonu Lige prvaka mogli su samo sanjati.

Jedino možemo žaliti to što naš Matej Mitrović nije dobio priliku na terenu, već je sve to pratio s klupe za pričuvne igrače.