Jones & Williams

Dva tinejdžera sasvim slučajno ispisala su povijest Liverpoola u Ligi prvaka; ovo se dogodilo prvi put otkad postoji klub

02.12.2020 u 09:47

U novoj pobjedi nogometaša Liverpoola u Ligi prvaka nad Ajaxom (1:0) na Anfieldu, čime su osigurali prolaz u osminu finala, dva su tinejdžera ispisala klupsku povijest Lige prvaka

Jedini gol na utakmici postigao je 19-godišnji veznjak Curtis Jones i to nakon velike pogreške golmana Ajaxa Onanea koji je krivo procijenio putanju lopte. Zanimljivo je spomenuti kako mu je loptu dodao njegov vršnjak, 19-godišnji Neco Williams. Tako su ova dva klinca – koji se nisu previše naigrali ove sezone - ispisala povijest kluba i Lige prvaka.

Naime, ovo je prvi puta u povijesti Lige prvaka da su dva tinejdžera sudjelovala u akciji za gol.

No, isto tako treba reći kako zbog probleme s ozljedama nisu mogli igrati Milner, Keita, Van Dijk, Alisson, Shaqiri, Alexander-Arnold, Oxlade-Chamberlain, Thiago i Gomez. Stoga je ova pobjeda itekako vrijedna za trenera Juergena Kloppa koji će sigurno znati nagraditi ova dva tinejdžera kojom minutom više u nastavku sezone. Eto, sasvim slučajno - zbog velikog broja ozlijeđenih igrača - postali su priča dana.

Dodajmo tome kako je Curtis Jones postao treći najmlađi igrač Liverpoola u povijesti koji je zabio gol u Ligi prvaka. Ispred njega su ostali David N'Gog i Trent Alexander-Arnold kojima je to uspjelo nešto kada su bili malo mlađi…