JAKO GLUPO ISKLJUČENJE

Drugi put će sigurno dati suigraču da izvede penal

29.04.2013 u 10:16

Nogometni pravilnik nudi vrlo širok spektar mogućnosti da igrač bude isključen, no Davide Lanzafame iz mađarskog Honveda pronašao je vjerojatno najgluplji mogući način

Honved je gostovao u Pečuhu, i u drugo poluvrijeme dvoboja ušao s prednošću od 0:1. Tada je došla 52. minuta dosuđen kazneni udarac za goste i najzvućnije ime u redovima Honveda Davide Lanzafame odlučio je da će pucati on.

No, bivšem igraču Parme, Juventusa, Palerma i Catanie, otkuda je i došao na posudbu u Honved, naišao je na otpor suigrača Leandra Martineza koji je udarac 'sa kreča' sam i izborio. Lanzafame je uporno pokušavao oteti loptu Argentincu iz ruke, ali nije uspio. Sve to zajedno iziritiralo je gostujućeg trenera Marca Rossija, ali i suca Solymosi koji je izvadio drugižuti karton Lanzafameu i pokazao mu smjer prema svlačionici.

Lanzafame je izišao uz ironičan pljesak suigraču koji je hladno namjestio loptu na 11 metara i zabio prvi od svoja dva gola u konačnoj pobjedi 0:3.