PRATE NAŠE U STOPU

Dramatični preokret Islanda nikako ne odgovara Hrvatskoj!

06.10.2016 u 22:53

Islandska nogometna reprezentacija u sudačkoj je nadoknadi osigurala trijumf protiv Finske 3:2 i tako zadržala korak s Hrvatskom na vrhu skupine I, u kojoj su ovog četvrtka Turska i Ukrajina odigrali 2:2...

Dramatično je bilo u našoj skupini ovog četvrtka. U jednom trenutku činilo se da svi rezultati idu na ruku Hrvatskoj, no na kraju je naš glavni konkurent Island iščupao pobjedu i tako najavio veliku borbu s Čačićevom izabranom vrstom za prvo mjesto i izravni plasman na SP.

Islanđani su dvaput gubili od Finske na domaćem terenu, no sve su preokrenuli u sudačkoj nadoknadi. U 90. minuti Finnbogason je izjednačio, a onda je u petoj minuti dodatka vremena Sigurdsson donio vrijednu pobjedu svojoj izabranoj vrsti.

Island tako nakon dva kola ima četiri osvojena boda i nalazi se na drugom mjestu, s istim brojem bodova kao i Hrvatska i znatno lošijom gol razlikom.

Uzbudljivo je bilo ove večeri i u Turskoj gdje je domaćin gubio 0:2 protiv Ukrajine za koju su zabili Jarmolenko i Kravets. No, prvo je Tufan smanjio, a onda iz penala u 81. minuti Calhangolu donio bod Terimovoj momčadi.

Taj rezultat odgovara Hrvatskoj jer su sada Turci i Ukrajinci ostali iza naših, s po dva osvojena boda.

U sljedećem kolu Ukrajina igra s Kosovom, Island s Turskom, a Hrvatska u gostima kod Finske.