PREOKRET DOMAĆINA

Dramatična utakmica Slavena i Hajduka; Krstanović 'bombom' iz daljine u završnici srušio Splićane

15.02.2020 u 19:35

U drugoj subotnjoj utakmici Hrvatski Telekom Prve lige igranoj u Koprivnici, Slaven Belupo je svladao Hajduk 2:1

U drugom dijelu sezone na klupu Hajduka sjeo je Igor Tudor. Splitski stručnjak odmah je krenuo s dvije pobjede, ali pobjednički niz pod njegovim vodstvom zaustavljen je već u u trećoj utakmici proljetnog dijela.

Hajduk je nešto bolje krenuo u dvoboj, a već u 13. minuti stigao je do prednosti nakon intervencije VAR-a. Jedan dvoboj u kaznenom prostoru domaćina okarakteriziran je kao prekršaj Božića nad Jairom, a siguran realizator bio je Eduoku.

Nakon toga probudio se i Slaven, ali gosti su bez većih problema držali vodstvo. No u 37. minuti glupost je napravio Jurić. Bio je to neoprezan prekršaj na Mateusu Limi, a već je imao žuti karton te je 'bile' ostavio s igračem manje.

Domaćin je brojčanu nadmoć naplatio u najboljem mogućem trenutku, u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Lulić je sjajno ubacio s desne strane, a Bačelić-Grgić glavom pogodio za 1:1.

U nastavku je aktivniji bio Slaven, imao više od igre i bolje situacije za pogodak, ali se rezultat nije mijenjao sve do same završnice, a tada se događala prava drama.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U 86. minuti Hajduk je imao veliku priliku. Jairo je sam išao prema golu i gurnuo loptu na suprotnu stranu prema Jradiju, ali njega je pred praznim golom blokirao Paracki. Nakon kornera Vučur je pogodio vratnicu.

Kazna je stigla odmah! Krstanović je opalio iz velike daljine, Posavec je dirao loptu no nije je mogao zaustaviti te su 'farmaceuti' uzeli veliki skalp – 2:1.

Na ljestvici vodeći Dinamo ima 53 boda, drugi Hajduk 41, treća Rijeka 37, a Slaven Belupo je ostao sedmi s 21, četiri boda više od osmog Intera.