A-1 LIGA, 14. KOLO

Drama na Gripama završila pobjedom Splita

21.01.2017 u 20:15

U 14. kolu A-1 lige Cedevita je u gostima kod Splita poražena 66:63

Zagrepčani su na Gripama igrali bez Ryana Boatrighta i Marka Tomasa. Dobro su otvorili utakmicu i na veliki odmor otišli su s vodstvom 30:25. Međutim, drugo poluvrijeme Splićani su otvorili serijom 11:0 i treću su četvrtinu dobili 21:7.

U četvrtu se četvrtinu ušlo sa 46:37 vodstvom domaćina. Cedevita je zamalo u samoj završnici uspjela preokrenuti. Na 2:11 min. do kraja poslije trice Damira Rančića Splićani su imali +12.

Zagrepčani su presingom natjerali domaćine na izgubljene lopte i serijom 10:0 na 48 sekundi do završetka uspjeli su doći na zaostatak 59:61.

Poslije dva slobodna bacanja Muse na osam sekundi do kraja približila se Cedevita i na samo -1, no u preostalom vremenu Zagrepčani više nisu uspjeli faulirati nekog od domaćih igrača.

John Shurna za Cedevitu je upisao 14 poena i dva skoka, Toni Katić ubilježio je 11 poena, tri skoka i pet asistencija, a Filip Krušlin devet poena i tri skoka, dok su domaćine predvodili Mateo Kedžo s 15 poena, četiri skoka i tri asistencije, Henrik Širko s 11 poena i sedam skokova, Damir Rančić s 11 poena, šest skokova i četiri asistencije te Goran Filipović s 10 poena, pet skokova i šest asistencija.

'Prije svega, iskrene čestitke kolegi Skelinu i igračima Splita na sasvim zasluženoj pobjedi. Ovo je bila slična utakmica onoj prošlogodišnjoj, koju smo mi okrenuli na našu stranu. Mislim da je bilo 66:55. Sada, nakon što smo dobro otvorili utakmicu, dogodio nam se pad, što nam se događa često. Puno se izgubljenih lopti dogodilo u tom periodu. Bilo je neodgovornosti pojedinaca, a vrlo se lako promijeni tijek utakmice ako ne respektiraš svaki napad i obranu. Mi to nismo imali u tom periodu. Split se vratio do poluvremena i osjetili su da mogu, uz podršku punih tribina. Mi smo se zavezali u trećoj četvrtini i veći dio četvrte četvrtine, gdje smo jednostavno promašivali šuteve i teško dolazili do šuteva. Obrana je većim dijelom utakmice bila solidna, no u napadu nam je nedostajalo pametnijih poteza. I onda kad smo dolazili do dobrih situacija smo promašivali. Na kraju su dečki vjerovali. Čestitam im na završnici. U zadnje dvije minute smo s -12 došli na -1, no zadnja obrana je ogledalo naše utakmice. Nismo u osam sekundi ni uspjeli napraviti faul i to je zaslužena pobjeda Splita. Ne bih se vadio na umor. Raspored nam je jako težak. Od 1.1., uključujući i sutrašnju utakmicu s Krkom, imamo devet utakmica. Deset letova avionom, 700km autobusa, ozljede bitnih igrača… Danas smo imali samo jednog playa. Sve to se pomalo osjeti, no mi bismo i ovdje trebali imati dovoljno kvalitete da dobijemo ovakvu utakmicu. No, što je tu je. To treba zaboraviti jer sutra u 21:00h nas čeka nova utakmica', objasnio je Veljko Mršić, trener gostiju.

'Ne znam što reći poslije svega ovoga. Emocije su bile na vrhuncu. Igrali smo vrhunsku utakmicu, vjerojatno i najbolju ove sezone. Na kraju se pokazala doza kvalitete i iskustva, koji su definitivno na njihovoj strani. Mogli smo pokleknuti, ali opet smo na kraju pokazali snagu, što pokazuje da smo momčad s karakterom i da apsolutno nikome u ovoj ligi nikad neće biti lako protiv nas, posebno na Gripama', rekao je nakon utakmice igrač domaćina Mateo Kedžo

Split Cedevita 66:63
Šibenik Alkar 78:70
Vros Osijek Zabok 84:78
Gorica Jolly JBS 92:109
Škrljevo Zagreb 20:00