ATP LISTA

Đokoviću vrh a Čiliću najbolji plasman na kraju sezone

17.11.2014 u 11:05

Hrvatski tenisač Marin Čilić prvi će put u karijeri završiti sezonu među desetoricom najboljih na svijetu, na 9. mjestu ATP ljestvice pojedinaca, dok će Srbin Novak Đoković po treći put u posljednje četiri sezone ponijeti naslov najboljeg

Po završetku posljednjeg ATP turnira, velikog finala u londonskoj O2 Areni u kojoj je Đoković treću godinu zaredom stigao do naslova bez poraza, srpski tenisač stvorio je prednost od 1810 bodova pred drugoplasiranim Švicarcem Rogerom Federerom. Krug petorice najboljih u 2014. zatvaraju Španjolac Rafael Nadal, Švicarac Stanislas Wawrinka i Japanac Kei Nishikori, a Marin Čilić jedini je Grand Slam pobjednik koji se nije našao u tom društvu.

No, i Čilićevo deveto mjesto na kraju 2014. predstavlja njegov najbolji plasman na ATP ljestvici na kraju sezone, koja će završiti ovotjednim finalom Davis Cupa u kojem je Francuska u Lilleu domaćin Švicarskoj.

Hrvatska će među sto najboljih tenisača svijeta imati još trojicu igrača. Ivo Karlović, koji je ovoga tjedna na 27. mjestu, završit će 2014. u Top 30. Tom će se cilju u sljedećoj sezoni pokušati približiti Borna Ćorić koji je trenutno na 91. mjestu, a tri mjesta iza njega je Ivan Dodig.

Dodigu je plasman u finale završnog ATP World Tour turnira donio napredak na ljestvici igrača parova, na kojoj je sa 16. skočio na 12. mjesto. Dodig i Brazilac Marcelo Melo su kao kombinacija ostali na 7. mjestu ljestvice najboljih parova svijeta.